ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΜΘ 2015
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προβληματισμός για την Ειδικότητα

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός για την Ειδικότητα  Empty Προβληματισμός για την Ειδικότητα

Δημοσίευση από Σωτήριος Στόικος Τετ Αυγ 19, 2015 1:04 pm

Σαν Αεροπρόσκοπος για αρκετά χρόνια Α.Ο.Π. άλλα και Ακέλας άλλα και πτυχιούχος Π.Ε.Ε.Β.Α. , έχω τον έξης προβληματισμό έως Περιφερειακός έχουμε αεροπροσκόπους στην Π.Ε. ?
Μήπως πρέπει να περιμένω από τους Α.Σ. επιστολές αλλαγής την ονομασίας των συστημάτων σε Προσκοπικά ?
Και για να μην παρεξηγηθώ θα τα αναλύσω λίγο, εάν και προτιμώ να είμαι ολιγόλογος.
Εδώ και ένα χρόνο δεν είδα κάτι το Αέρο , που ζητήθηκε βοήθεια από προσκοπικά σύστημα σε αέρο θέματα (σχέδια, μοντέλα, φυσική παρουσία).
Καταλαβαίνω τον λόγο παράδοσης, άλλα θα πρέπει να καταλαβαίνουμε και την απορία των παιδιών και του κόσμου ... πετάει ο γάιδαρος .. δεν πετάει.
Λόγο μην ύπαρξης Εφόρου Ειδικότητας ( απαιτεί 3 Συστήματα ) τον ρόλο αυτόν, των αναλαμβάνω εγώ και προτείνω την παρακάτω δράση ...
Jota - joti 2015 των 2 Αεροπροσκόπικων Συστημάτων σε προσκοπικό κέντρο με Φούλ αεροπροσκοπικές δραστηριότητες της όποιας έχω την πρόθεση να αναλάβω των συντονισμό και την Αρχηγία της Δράσης.
Σωτήριος Στόικος
Σωτήριος Στόικος
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2015

https://sinedrioamth2015.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός για την Ειδικότητα  Empty Απ: Προβληματισμός για την Ειδικότητα

Δημοσίευση από phoenixdrama Πεμ Αυγ 20, 2015 9:12 pm

Σωτηρη αν και δεν ειμαστε αεροπροσκοπικο συστημα σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αρχιζουμε να βαζουμε λιγο την ειδικοτητα μεσα στο στις δρασεις μας,στις συγκεντρωσεις και στις εκδρομες.Ειχα σκοπο να μιλησω με Θεσσαλονικη για βοηθεια και για ιδεες αλλα ανοιγεις εναν ωραιο δρομο με την προταση σου.
Στην Δραμα επειδη δεν εχουμε θαλασσα δεν μπορω να ασχοληθω παρα πολυ ευκολα με τον Ναυτοπροσκοπισμο αλλα με τον αεροπροσκοπισμο γινεται ομως αρκετα ευκολα.
Δυστυχως εκπαιδευσεις δεν εχω αλλα αφου προτιθεσαι να βοηθησεις ειμαι μια χαρα.Θα αντλησω καποιες ιδεες θα τις ζυμωσουμε και με τις δικες σου και θα βγει κατι καλο πιστευω.Μεχρι το συνεδριο πιστευω θα εχουμε σιγουρα κατι ετοιμο.
Θα ειμαστε σιγουρα σε επικοινωνια.

Αντώνης Στεφανιδης
"Φοινικας"
Αρχηγος 3ης Ομαδας Προσκοπων Δραμας

phoenixdrama

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 13/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης